Americká hypotéka: vše, co potřebujete vědět

Americká hypotéka je označení neúčelového úvěru zajištěného zástavním právem k nemovitosti. Zobecněný název tohoto druhu hypotéky odkazuje na Spojené státy americké, kde díky legislativním změnám v 30. letech minulého století bylo umožněno, aby si klienti mohli půjčit peníze bez udání důvodu a následně je spláceli pomoci měsíčních splátek. Do té doby bylo běžnou praxí, že po pár letech splácení úroků byli klienti nuceni splatit velkou jednorázovou splátku (klidně 70 až 80 % půjčené částky.) Záhy se americká hypotéka rozšířila do zbytku světa a umožnila stamiliónům klientům realizovat své záměry, bez nutnosti uvést účel půjčky. I u nás byly banky dlouho omezeny tím, že prostředky získané vydáním hypotečních zástavních listů mohly být užity pouze k nákupu nebo rekonstrukci nemovitosti, která zároveň sloužila jako zajištění.

Americká hypotéka v České republice

V reakci na vstup České republiky do EU byl v roce 2014 přijat nový zákon o dluhopisech, který zrušil výše zmíněné omezení využití prostředků z emise hypotečních zástavních listů, čímž se hypotečním bankám otevřely dveře k poskytování hypotečních úvěru bez sledování jejich účelů. Dnes už samozřejmě americké hypotéky vedle bank poskytují i další subjekty na finančním trhu. Všem je ovšem společné to, že se v případě poskytnutí americké hypotéky spotřebiteli musí řídit přísnými pravidly zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru.

Americká hypotéka s výhodným úrokem!

Zažádejte ještě dnes.

Zajištění americké hypotéky

Finanční prostředky získané pomocí americké hypotéky lze využít na cokoliv, ne pouze na nákup nemovitosti. Klienti využívají americkou hypotéku nejčastěji na konsolidaci stávajících závazků v jeden jediný, což se promítne ve snížení měsíční splátky na přijatelnou úroveň a uvolnění části rodinného rozpočtu na zboží běžné spotřeby. Kvůli nutnosti zajištění a neúčelovosti hypotéky leží americká hypotéka na pomezí mezi hypotečním a spotřebitelským úvěrem. Vedle neúčelovosti americké hypotéky je její další výhodou nižší úroková sazba než u nezajištěných půjček. Předmětem zajištění bývá nejčastěji nemovitost (dům, byt, pozemek atd.) nebo družstevní podíl.

Podobné příspěvky

Získejte ověřenou půjčku!

Zanechte nám kontakt a my vše vyřešíme.

    Můžete nás také zdarma kontaktovat na

    800 314 314