Co znamená zpětný leasing?

Zpětný leasing je alternativním způsobem podnikatelského financování pro získání rychlé hotovosti, který je založen na principu odkupu klientovy nemovitosti nebo členského podílu v družstvu a následném zpětném pronájmu. Proto je základní podmínkou vlastnictví nemovitosti. Kupní cena nemovitosti je okamžitě vyplacena klientovi, čímž rychle získá peněžní prostředky na úhradu svých pohledávek nebo investici. Klient pak měsíčně platí nájem nemovitosti, která je dočasně převedena na věřitele, čímž umořuje svůj dluh. V momentě splacení na něj zpětně přechází vlastnické právo. Zpětný leasing ve své podstatě funguje obdobně jako leasing automobilu.

Výhody zpětného leasingu

Při zpětném leasingu o svůj majetek nepřicházíte a můžete jej nadále využívat a k tomu ještě díky zpětnému leasingu získáte rychlou hotovost na překlenutí obtížného finančního období, umoření více půjček, oddlužení nemovitosti nebo na realizaci podnikatelského záměru. Další výhodou zpětného leasingu je, že finance získané skrze zpětný leasing nejsou účelově vázané, můžete s nimi naložit zcela dle svých potřeb a představ.

Alternativní řešení pomocí zpětného leasingu Vám mnohdy pomůže získat finance, které byste za normálních okolností měli problém získat. Klasickým příkladem je získání prostředků se zajištěním družstevních bytů/podílů, u kterých není ze zákona možno zřídit zástavní právo a které jsou obtížně financovatelné.

Nespornou výhodou zpětného leasingu je, že se jedná o rychlou a bezpečnou půjčku bez složitého procesu schvalování úvěru. Zpětný leasing je taktéž často jediným možným řešením, jak se vyhnout hrozící exekuci, resp. exekučnímu prodeji nemovitosti a vystěhování se. Při využití zpětného leasingu naopak stále bydlíte ve svém domě či bytu, a navíc získáte finance na zaplacení svých závazků, a to v odpovídající výši, protože v případě exekučního prodeje jsou nemovitosti prodávány hluboko pod cenou.

Podobné příspěvky

Získejte ověřenou půjčku!

Zanechte nám kontakt a my vše vyřešíme.

    Můžete nás také zdarma kontaktovat na

    800 314 314